Sportélet
Keresés:

CASTRUM SC Európa bajnoki sikerei Lengyelországban

Új Castrumos karate Európa Bajnokok

Pantelics Bence kumite-ben Európa Bajnok, kata-ban EB ezüstérmes. Németh Veronika az Európa Bajnoki aranyérem mellett elhozta a torna különdíját is.

Nagyot teljesítettek ismét a Castrum SC Kapuvár karatékái, az U16 – U22-es Shinkyokushin Karate Európa Bajnokságon Lengyelországban.

A sportolók, és edzőjük nemrég saját kezűleg újították fel, és vették birtokba új edzőtermüket az egykori Rendőrkapitányság épületében. Az építkezés mellett gőzerővel készültek a kontinens viadalra, ahonnan a legeredményesebb magyar csapatként térhettek haza.

Pantelics Bence az U16-os korcsoportban KATA (formagyakorlat) versenyszámban Európa Bajnoki ezüstérmet szerzett, majd ezt követően az ifjúsági férfi -70 kg-os kategóriában 4 győztes küzdelmet követően (bolgár, román, litván, ukrán) érdemelte ki az Európa Bajnoki címet.

A vitnyédi Németh Veronika (tavasszal junior Európa Bajnok) ismét összemérte tudását Európa legjobb karatékáival. Ezúttal az U22-es női -55 kg-os kategóriában aratott sikereket. Szintén 4 győztes viadal után (spanyol, bolgár, ukrán, litván) kategóriájának legfiatalabbjaként hozta haza az Európa Bajnoki díjat.

Teljesítményével kivívta a torna „BEST WOMAN FIGHTER” vagyis a „ LEGJOBB NŐI HARCOS” különdíjat is.

„- Nagy boldogság egy Castrumos versenyzőt a dobogóra juttatni! Ennél már csak az felemelőbb érzés, ha az a versenyző a saját gyermekem!” – nyilatkozta sensei Pantelics Péter 3. danos mester, a versenyzők felkészítő edzője, és a Castrum SC Kapuvár elnöke

A Magyar Válogatott  6 arany-, 2 ezüst-, és 6 bronzérmet szerzett az idei U16 – U22 Shinkyokuhsin Karate Európa Bajnokságon november 27-28-n.

A Castrum SC Kapuvár, ezzel 24-re növelte az Európa Bajnokságokon szerzett díjainak számát.

Castrumosok az EB-n

Fotó: Castrumosok az EB-n. Bán Lili, Németh Veronika, Pantelics Péter és Pantelics Bence